İhtiyacınızı Ertelemeyin, Doğru Yatırım İçin FORM DOLDURUN SİZİ ARAYALIM

SIK SORULAN SORULAR

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı nedir?

Yapı Tasarruf Sandığı, konut ya da araç sahibi olmak isteyen herkese, gerekli olan kaynağı çeşitli ödeme planları çerçevesinde sunan en güvenilir modeldir. Yapı Tasarruf Sandığı müşterileri; faizsiz, dilerse peşinatsız ve ekstra maliyetler olmadan kendilerinin belirleyeceği kolay ve bütçelerine uygun ödeme planlarıyla, Türkiye’de istediği yerden ihtiyaç duydukları konut, ya da araç sahip olabilir.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’nın güvencesi nedir? Nasıl güvenebiliriz?

1974’ten beri hayata geçirdiği 61 proje ile Türkiye gayrimenkul sektörünün lokomotifliğini üstlenen Sinpaş, verdiği her sözü zamanında yerine getirmiş, bugüne kadar 120.000 kişiyi ev, ofis ve işyeri sahibi yapmıştır. Sinpaş yarım asırlık tecrübesiyle kendisine güvenenleri daha iyi bir hayata ve eşsiz yatırım fırsatlarına ortak etmiştir.

Sinpaş’ın hayata geçirdiği Yapı Tasarruf Sandığı sisteminin de arkasında işte bu yarım asıra dayanan güven ve tecrübe bulunmaktadır.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı Yöntemi ile nasıl ev ya da araç sahibi olabilirim?

Yapı Tasarruf Sandığı’nın TASARRUF MODELİ ile isteyen herkes BANKASIZ ve FAİZSİZ bir şekilde istedikleri yerde; bir eve, iş yerine veya araca sahip olabilirler. İsterseniz çekilişle şansınızı deneyin, isterseniz sabit veya az az artan taksitlerle ödemelerinizi yapın ve teslimat tarihinizi öne çekin. Seçim size kalmış.

Serbest Planlı Tasarruf Programı ile Nasıl Ev Sahibi Olurum?

Bu yöntemde, ev ya da araç almak isteyen tasarruf sahipleri, kendi belirledikleri taksit tutarı, peşinat (isterse peşinatsız) ve vadeye göre oluşturdukları tasarruf planında faizsiz, kredisiz tasarrufunun tamamını NE ZAMAN TESLİM ALACAĞINI BELİRLEYEREK sisteme dahil olur. Gelecek planlarını buna göre yapabilir.

Çekilişli Tasarruf Programı ile Nasıl Ev Sahibi Olurum?

Bu yöntemde, ev ya da araç almak isteyen tasarruf sahiplerine, kendi belirledikleri taksit tutarı, peşinat (isterse peşinatsız) ve vadeye göre oluşturdukları tasarruf planına göre bir teslimat tarihi verilir. Tasarruf teslimatları en geç bu tarihte yapılır. Ancak çekilişli tasarruf programında, belirledikleri plana uygun koşullar sağlandığı takdirde teslimat tutarına HEMEN SAHİP OLMAK MÜMKÜN!

Noter huzurunda yapılan sıra tespiti ile üyelerimizin Ev veya Araç sahibi olması sağlanır. Böylece henüz ilk taksitini ödemiş olsa dahi ilk aydan müşterimiz ev ya da araç sahibi olma şansını kazanır.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı yöntemlerine kimler dahil olabilir?

Yapı Tasarruf Sandığı müşterisi olabilmek için herhangi bir ön koşul gerekli değildir. Konut veya araç almak isteyip planlarını erteleyen herkes bu sisteme kendine uygun olan şartlar ile dahil olabilir.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’nda peşinat verme ya da ara ödeme yapma zorunluluğu var mı?

Yapı Tasarruf Sandığı’nda peşinat ya da ara ödeme zorunluluğu bulunmaz. Ödeme planınız, bütçenize göre tamamen sizin tercihleriniz doğrultusunda oluşturulur.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’nda ek maliyet getiren; faiz, vade farkı ya da başka farklar var mıdır?

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı Hiçbir nam altında müşterilerinden faiz ya da ilave herhangi bir masraf almamaktadır.

Tüm müşterilerimiz satın almak istedikleri evin ve aracın resmi ekspertiz ücretini, satın alım sonrası zorunlu ev sigortasını, kaskosunu ve resmi tapu harcını karşılar.

Müşterilerimiz sadece Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’nın hizmet bedelini ödemektedir.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’ndan istediğim evi alabiliyor muyum?

İsteyen herkes Yapı Tasarruf Sandığı tasarruf modelleriyle Türkiye’de istediği her yerden kendi zevkine göre beğendiği herhangi bir evi peşinatsız, faizsiz ve ek maliyetler olmadan alabilir. Müşterimizin almak istediği evin T.C. sınırları içerisinde, sözleşme ile belirlenen maddi değerde olması ve üzerinde herhangi bir ipotek, haciz vs. olmaması yeterlidir.

Yapı Tasarruf Sandığı’nda tasarruf modeliyle isteyen herkes, Türkiye’nin istediği yerinden kendi zevkine göre beğendiği herhangi bir evi peşinatsız, faizsiz ve ek maliyetler olmadan alabilir. Müşterimizin almak istediği evin T.C. sınırları içerisinde, sözleşme ile belirlenen maddi değerde olması ve üzerinde herhangi bir ipotek, haciz vs. olmaması yeterlidir.

İskânı çıkmamış daire alabiliyor muyuz?

Müşterilerimiz ekspertiz firması tarafından sözleşme şartlarına göre değer biçilebilir, ipotek konulabilir üzerinde haciz veya ipotek olmayan, arsa hisseli, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli, iskanı çıkmamış her nevideki konutu alabilir. Ortaklı tapularda Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı tarafından konacak ipotekler gayrimenkuldeki diğer ortakların ipotek için muvafakiyet vermesi ile gerçekleşebilecektir.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’ndan istediğim arabayı alabiliyor muyum?

Müşterimizin almak istediği araba, sözleşme ile belirlenen maddi değerde olmalı ve üzerinde herhangi bir rehin, haciz vs. olmaması yeterlidir.

En fazla kaç ay taksit yaptırabilirim, taksit miktarı nasıl belirlenir?

Taksit adediniz; tasarruf tutarınıza ve aylık ödeyebileceğiniz taksit miktarınıza bağlı olarak sizin tarafınızdan belirlenir. Yapı Tasarruf Sandığı’ndan ev almak isteyen kişiler, 20 aydan 120 aya kadar taksit imkânından faydalanabilirler.

Başvurudan ne kadar süre sonra eve taşınabiliyoruz? Ev almamız kaç yıl sürüyor?

Yapı Tasarruf Sandığı’nda birçok farklı tasarruf yöntemi bulunmaktadır. Seçmiş olduğunuz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre teslimat tarihiniz değişiklik gösterecektir. Size en yakın şubemizde veya 08502221974 hattımızla sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Taksit ödemeye ne zaman başlayacağız?

Taksitleriniz, Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’na başvurunuzun ardından, belirlediğiniz ödeme planı doğrultusunda siz istediğiniz zaman başlayacaktır.

Sıra beklemeden almak için ne yapmamız lazım? Hemen alma şansım var mı?

Teslim tarihleri, seçmiş olduğunuz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre değişiklik göstermektedir.Hayalinizdeki eve bir an önce kavuşmak istiyorsanız hemen www.sinpasyts.com ‘dan başvurunuzu yapabilir, 08502221974’ü arayabilir, Beşiktaş Merkez şubemizi veya İkitelli Deposite Outlet Mall’daki şubemizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Kredi notu önemli midir, kredi kullanılıyor mu?

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’nda kredi uygulaması bulunmadığı gibi kredi notunuzun da önemi yoktur.

Aynı tasarruf programında taksit ödemesi yapmayan kişiler olursa bu benim teslim tarihimi etkiler mi?

Kesinlikle ekilemez. Tasarruf planına giren kişilerin bazıları taksitini aksatmış olsa dahi bu programda bulunan diğer kişilere olumsuz bir şekilde yansımamaktadır. Sinpaş yarım asra dayanan güvencesiyle hiçbir müşterisini yarı yolda bırakmamayı taahhüt eder.

Almak istediğimiz evin değeri bize sıra gelene kadar artarsa ne yapacağız?

Serbest Planlı Tasarruf Programı’nda teslim tarihiniz gelene kadar almak istediğiniz evin değerinin artacağı endişesi taşıyorsanız bu durumda bu programın sunduğu bir avantaj olarak seçtiğiniz planda yükseltme yapmakta serbestsiniz.

Banka borcu olan Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’na başvuru yapabilir mi?

Herhangi bir bankaya borcunuzun olması Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı ile tasarruf etmenize engel değildir.

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’na; ev ya da otomobil gibi varlıklar peşinat olarak verilebilir mi?

Ev ya da otomobil gibi varlıkları peşinat olarak kabul edemiyoruz.

Başta belirlediğim evin değerinde ve taksitlerde değişiklik yapabiliyor muyum?

İhtiyaç halinde evini henüz teslim almamış tasarruf sahipleri, ödeyecekleri taksitleri değiştirebilir, evin değerini sistem içerisindeki kendisine olabilecek en uygun kampanya modeline göre yükseltebilir ya da düşürebilirler.

Taksit ödemekte zorlanırsam ne olur?

Tasarruf sahipleri, teslimatlarını almadan önce taksitlerini ödemekte zorlanırlarsa Yapı Tasarruf Sandığı “Taksit Erteleme” kolaylığı sunmaktadır. “Taksit Erteleme” yapmak istediğinizde, taksitlerinizi cezasız atlatabilir, daha sonra da toplu ödeme yapmaksızın kaldığınız yerden sıralı ödemelere devam edebilirsiniz.

Ödeyememe durumunda taksit erteleme seçeneğinden faydalansam evimi yine de aynı tarihte alabilir miyim?

Taksit erteleme imkanından faydalanan bir tasarruf sahibinin teslim tarihi taksit erteleme süresi kadar ertelenmektedir. Taksit erteleme hakkı ancak daire tesliminden önce yapılabilir. Teslimden sonra yapılamaz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Peşinat, taksit vb. ödemelerinizi Yapı Tasarruf Sandığı katılım bankası/banka hesaplarına yapabilirsiniz. Şubelerimizde nakit, elden tahsilat yapılamamaktadır.

Evimi teslim aldıktan sonra taksitleri ödeyemezsem ne olur?

Teslimatını alan tasarruf sahipleri, taksitlerini düzenli olarak ödemekle yükümlüdür. Teslimatın gerçekleştirilmesinden sonra taksitin gününde ödenmemesi halinde, şahısların ödeme geciktirme nedenleri mücbir sebep değil ise, Yapı Tasarruf Sandığı yasal işlem başlatabilir ya da müşteri ile karşılıklı anlaşarak ödeme planını yeniden yapılandırabilir.

Yapı Tasarruf Sandığı’nda taksitler sabit mi?

Yapı Tasarruf Sandığı ev alma yöntemleri arasında, sabit ve değişken taksit seçenekleri bulunmaktadır. Taksitlerin sabit ya da değişken olmasına tasarruf sahibinin kendisi karar vermektedir.

Yapı Tasarruf Sandığı’na başvuru esnasında neler gereklidir?

Yapı Tasarruf Sandığı’na başvuru yapılırken kişinin kimlik bilgileri ve ikametgah belgesi yeterlidir.

Yapı Tasarruf Sandığı’nda kefil isteniyor mu?

Yapı Tasarruf Sandığı’na dahil olan diğer tasarruf sahiplerine bir mağduriyet yaşatmamak için kefil istiyoruz.

Yurtdışında yaşayan T.C. Vatandaşları ve Yabancı Uyruklu kişiler Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı müşterisi olabilir mi?

Evet olabilir, Yapı Tasarruf Sandığı bu konuda bir sınırlama getirmemektedir.

Yurtdışından ev alabiliyor muyum?

Yurtdışından başvuru yapılmış olsa dahi alınacak olan konutun Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

Tapuyu ne zaman alıyoruz?

Tapu belgesi; teslimat tarihleri geldiğinde tasarruf sahibi adına çıkarılmaktadır.

Tapuyu bir başkasının üzerine alabiliyor muyuz?

Sözleşme sahibi ile tapuyu alan kişi aynı olmalıdır. Tasarruf sahibi tapusunu farklı bir isim üzerine yaptırmak isterse devir sözleşmesi ile 1. Derece veya başka bir kişinin tapuyu / ruhsatı almasına imkan tanınabilir.

Peşinatı çek olarak versem olur mu?

Peşinat olarak verilmek istenen çekler sadece tahsil edildiği tarihte peşinat olarak değerlendirilmesi şartı ile işleme alınır.

Sosyal güvencem yok, ev sahibi olabilir miyim?

Elbette olabilirsiniz. Herhangi bir sosyal güvencenizin olmaması Yapı Tasarruf Sandığı’yla tasarruf etmenize engel değildir. Gerekli görüldüğü takdirde sizden, teslimat aşamasında gelirini belgeleyebilen bir kefil istenebilir.

Banka ipotekli evi olanlar size başvuru yapabilir mi, teslim tarihi gelen kişiler alacağı teslimatıyla bankaya olan borcunu kapatabilir mi?

Herhangi bir banka tarafından konutun üzerine ipotek konulması Yapı Tasarruf Sandığı ile tasarruf etmenizin önünde engel değildir. Fakat satın alınacak konutta tapu devri yapılacak tarihte banka ipoteği var ise bu işlem yapılamayacaktır. Tapu devri yapılacak tarih geldiğinde bankanın ipoteğini kaldırmış olması şartı Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı tarafından aranır.

Parayı bize mi veriyorsunuz, yoksa ödemeyi satıcıya mı yapıyorsunuz?

Teslimat zamanınız geldiğinde; size nakit ödeme yapılamamakta, Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı sizin adınıza ve sizden aldığı yazılı beyan ile satıcıya sizin namınıza ödeme yapmaktadır.

Evin teslim tarihinde hangi belgeler gereklidir?

Teslim tarihiniz geldiğinde, aldığınız eve “Satılamaz” kaydı koymak için vekaletname, ev alan kişinin ve kefillerinin kimlik bilgileri gerekmektedir. İlgili belediyeden alınmış rayiç belgesi, resim, tapu örneği, tapu takdiyat bilgileri gereklidir.

Kura beklerken kaza geçirsem veya ölsem ne olacak? Ailem devam edebilir mi?

Vefat durumunda haklarınız yasal varislerinize geçecektir.

Emlakçılar gibi mi çalışıyorsunuz?

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı, gayrimenkul veya emlak şirketleri gibi çalışmamaktadır. İhtiyaç duyduğunuz konutu siz kendiniz buluyorsunuz, biz sadece bu ihtiyacınızı güvenli bir şekilde yerine getirmek için size hizmet veriyoruz.

Ev alma hakkımı başkasına devredebilir miyim?

Ev almaktan vazgeçen kişiler, haklarını gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla bir başkasına devredebilirler.

Aldığım evin kalan ödemelerini vadesinden önce kapatabilir miyim?

Evini teslim almış kişiler, kalan ödemelerini vadesinden önce tamamlayabilirler.

Var olan evimizi size satabiliyor muyuz? Ev alma ile ilgileniyor musunuz?

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı, müşterilerinden ev satın almamaktadır.

Takas gibi bir seçenek var mı?

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’nda takas uygulaması bulunmamaktadır.

Projemden ayrılmak istersem ne olur?

Projesinden ayrılmak isteyen tasarruf sahipleri, Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı ile olan sözleşmesini feshedebilirler. Bu durumda hizmet bedeli hariç ödemiş oldukları taksitleri, varsa peşinat ve ara ödemelerini iade alabilirler.

Alınan evi / işyerini kiraya verebilir miyim?

Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı vesilesi ile aldığınız evin/işyerinizi tüm kullanım hakları tarafınıza aittir. Taksit ödemelerinizin bitimine kadar evinizi/işyerinizi satmak dışında dilediğiniz şekilde kullanabilir, kiraya verebilirsiniz.

Teslimatlarınız hangi günler yapılmaktadır?

Teslimatlar, müşterinin sözleşmeden doğan tüm edimlerini yerine getirmesinin akabinde bir sonraki ilgili ayın 1’i ile son günü arasında yapılmaktadır.

Tapu rayici çıkarsa bu sorun olur mu?

Sözleşme bedelinin altında bir rayiç bedeli çıkarsa müşteri tapu harcını bu durumda sözleşme bedeli üzerinden ödeyecektir.

Rayiç bedeli sözleşme bedelinin üzerinde ve ekspertiz bedeli minimum sözleşme bedeli kadar çıkmış ise müşteri tapu harcını ilgili rayiç bedeli üzerinden ödeyecektir. Sözleşme tutarının altında ekspertiz bedeli olan konutlar için ise teslim işlemi yapılması için ek teminatlar istenir.

Evi taksitlere böldürdüğümüz zaman tapusu bize hemen veriliyor mu?

Sözleşmesindeki belirlenmiş teslimat tarihi veya çekiliş ile kendisine sıra gelen tasarruf sahiplerinin tapuları hemen verilmektedir. Sözleşme imzası ile tapu işlemi yapılmaz. Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı’nda müşteriye ipoteksiz kaldırma işlemi müşterimizin borcunun bitişi ile gerçekleşmektedir.

Ticari İletişim İzni hakkında bilgilendirme

Bu izin ile birlikte, bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin; tarafınıza çeşitli hizmet ve ürün grupları hakkında bilgi verebilmek ve bunlara ilişin olarak çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi ve size özel tanıtım, promosyon, reklam, satış, pazarlama, anket ve benzeri amaçlı her türlü elektronik iletişimin kısa mesaj (SMS), görüntülü ve sesli mesaj (MMS), elektronik posta, mektup, telefon, çağrı merkezi, otomatik arama ile whatsapp ve benzeri internet uygulamaları üzerinden elektronik iletişim aracı ile sağlanması amacıyla saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlara yönelik hizmet sağlayıcılarımızla paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. Bu bilgiler sadece size sağlanacak hizmetlerin kusursuz sunulabilmesi, olası gönderilerinizin sağlıklı şekilde teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri güvenliği konusundaki hassasiyetimizi paylaşan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden 3. kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır.

Mersis No: 0770065900300001
Tel No: 2123102700
Adres: Dikilitaş mah. Yenidoğan sok. No:36
34349 Beşiktaş, İstanbul

İzninizi iptal etmek için ücretsiz olarak; YTS yazıp 3172 SMS gönderebilir, info@sinpasyts.com.tr adresine mail atabilir veya 0850 2221974 Nolu telefonu arayabilirsiniz.

Formda verdiğiniz kişisel bilgilerinizi sadece Sinpaş Yapı ve grup şirketlerinin pazarlama ve iletişim faaliyetlerinde kullanacağımızı ve Türkiye Cumhuriyeti 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında koruyacağımızı taahhüt ederiz. Sinpaş Yapı olarak ticari faaliyetlerimize devam ettiğimiz sürece, bu yasa kapsamında kişisel verilerinizi; sizi, hazırladığımız özel kampanyalardan haberdar edebilmek için, yurt içi veya yurt dışında güvenli veri merkezlerinde saklayıp şirketimizin gizlilik anlaşması yaptığı iş ortaklarıyla paylaşabileceğiz. Veri paylaşım tercihlerinizi değiştirmek istediğinizde, isteğinizi info@sinpasyts.com e-posta adresimiz veya 08502221974 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile veri uzmanımıza iletebilir ve üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

SİNPAŞ YAPI
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA
AYDINLATMA BİLDİRİMİ


Bu Bilgilendirme ve Aydınlatma Formu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanun”) ile düzenlenen gerçek kişilerin “Kişisel Verilerinin” işlenmesi ve aktarılması kapsamında hazırlanmıştır. 6698 Sayılı Kanun kapsamında, şirketimiz ile paylaşmış olduğunuz tarafınıza ait her türlü güncel bilgi “Kişisel Veri” olarak kabul edilecektir.

Sizlere ait kişisel verilerin güvenliği bizler için büyük önem taşımakta olup, kişisel verileriniz mevzuatın öngördüğü şartlara uygun olarak, mümkün olan en güvenli şekilde ve hukuki yükümlülüklerin gerektirdiği süreyle, mevzuata uygun koşullarda saklanacaktır.

a) Veri Sorumlusu ve Temsilcisi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanun”) uyarınca kişisel verileriniz; “Veri Sorumlusu” olarak Sinpaş Yapı Endüstrisi A.Ş. (kısaca Sinpaş Yapı) tarafından aşağıda açıklananlar kapsamında işlenebilecektir.

b) Kişisel Verilerinizin Hangi Amaçla İşlenebileceği
Toplanan kişisel verileriniz, şirketimiz ve şirketimiz ile iş ilişkisi içerisinde olan gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülüklerinin ifası, güncellemeler ile ilgili bilgilendirme yapabilmek, sizlerle yapılacak sözleşmelerin kurulması ve ifa edilmesi ile kanuni yükümlülüklerin hatırlatılması ve yerine getirilmesi, çeşitli reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, finansman, muhasebe ve hukuk işlerinin yürütülmesi ve takibi, talep ve şikayetlerinizin takibi - Sözleşme süreçlerinin ve/veya hukuki taleplerin takibi , müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası kapsamında anket ve oylamalar ile görüşünüzün alınması, sizler için uygun ürün, proje ve hizmetlerin belirlenmesi, bunların size özel hale getirilmesi ve geliştirilmesi, etkin bir müşteri hizmeti sunulması, mevzuatta, şirket içi politikalarda sizi ilgilendiren değişikliklerin bildirilmesi veya sizi ilgilendiren diğer bildirimlerin yapılması, doğum günü kutlaması, çekiliş veya yarışmalara dahil edilme, hediye verilmesi ve sizin lehinize olan benzeri diğer etkinlik, promosyon ve kampanyaların gerçekleştirilmesi, sizleri elektronik posta, SMS ve faks ile bilgilendirmek, kampanyalardan haberdar etmek, tarafınıza basılı bültenler, dergiler, kampanyalara dair yazılar göndermek, ziyaretçi profillerimizi belirlemek, istek, talep ve şikayetleri değerlendirmek ve şirketimizin insan kaynakları politikalarının yürütülmesi, sizlerden gelen talep ve soruların cevaplanması amacı ile 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenebilecektir.

c) İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği
Toplanan kişisel verileriniz; hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, doğru ve gerektiğinde güncel, belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenen, işlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme ilkelerine uygun olarak işlenir. Ayrıca, KVK Kanunu’nun 8 ve 9’uncu maddelerinde öngörülen şartlara uymak ve gerekli güvenlik önlemlerini almak kaydıyla, işbu bildirimin (b) maddesi başlığı altında sayılan amaçlarla sınırlı olarak, dolaylı/doğrudan yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz ya da bağlı ortaklıklarımız, şirketimizce hizmet/destek/danışmanlık alınan ya da işbirliği yapılan ya da proje/program/finansman ortağı olunan yurtiçi/yurtdışı/uluslararası, kamu/özel kurum ve kuruluşlar, şirketler ve sair 3. kişi ya da kuruluşlara, şirketimizin bağlı şirketleri, danışmanları, hissedarları ya da çözüm ortakları diğer grup şirketleri, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve diğer yetkili kurum ve kuruluşlar, tedarikçileri veya alt yüklenicileri ile 6698 Sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde paylaşabilir. SİNPAŞ Yapı, kişisel verilerinizi, gerekli güvenlik önlemlerini almak kaydıyla Türkiye içinde veya kişisel verinin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunması kaydıyla; şayet ilgili yabancı ülkede yeterli koruma bulunmuyorsa, Sinpaş Yapı ve ilgili yabancı ülkedeki veri sorumlularının yeterli bir korumayı yazılı olarak taahhüt etmeleri ve Kurulun izninin bulunması kaydıyla yurt dışında bulunan sunucularda veya diğer elektronik ortamlarda işleyip saklayabilir.

ç) Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi Ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından farklı kanallardan (SİNPAŞ Yapı’nın merkezi, şubeleri, acenteleri, satış ofisleri veya diğer alt yüklenicileri veya iş ortakları ile iletişime geçebileceğiniz ofis ve diğer fiziki ortamlar, çağrı merkezleri, internet siteleri, mobil uygulamalar ve benzeri elektronik işlem platformları, sosyal medya veya diğer kamuya açık mecralar aracılığıyla, düzenleyecekleri eğitim, konferans ve benzeri ortamlara katılmanızla, tahkikat yöntemiyle veya diğer grup şirketleri veya anlaşmalı oldukları diğer kişi ve kuruluşlar kanalıyla yazılı, sözlü, ses veya görüntü kaydı veya diğer fiziksel veya elektronik ortamda vb. ) elde edilebilir. Kişisel verileriniz KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin (b) ve (c) maddelerinde belirtilen amaçlarla toplanabilecek, işlenebilecek, aktarılabilecek ve saklanabilecektir.

Kişisel Verileriniz, hukuki yükümlülüklerin gerektirdiği süreyle ya da ilgili mevzuatta izin verilen süreyle mevzuata uygun koşullarda saklanmaktadır.

d) Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız
Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi, aşağıda düzenlenen yöntemlerle Şirketimize iletmeniz durumunda, Şirketimiz talebinizi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca bir ücret öngörülmesi halinde, Şirketimiz tarafından belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır. Bu kapsamda kişisel veri sahipleri;

• Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

• Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

• KVK Kanunu’nun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

• KVK Kanunu’nun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.


KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak Şirketimize iletebilirsiniz. KVK Kanunu’nun 11. maddesinde belirtilen haklardan kullanmayı talep ettiğiniz hakkınıza yönelik açıklamalarınızı içeren talebinizi www.sinpasyts.com adresindeki formu doldurarak, formun ıslak imzalı bir nüshasını SİNPAŞ Yapı Müşteri İlişkileri Departmanı’na hitaben “Dikilitaş Mah. Yenidoğan Sok. Sinpaş Plaza No:36 Dikilitaş-Beşiktaş/İSTANBUL ” adresine kimliğinizi tespit edici belgeler ile bizzat elden iletebilir veya noter kanalıyla gönderebilirsiniz.

Şirketimizin KVK Kanunu’nda olabilecek değişiklikler ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek yöntemler nedeni ile bu aydınlatma bildiriminde değişiklik yapma hakkı saklıdır.